BIOMASA - kora ogrodowa, zrębki i trociny

Skupiając się na produkcji nie zapominamy też o środowisku i zrównoważonym rozwoju. W kwietniu 2019 roku uzyskaliśmy zgodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na uznanie odpadów przy naszej produkcji za produkty uboczne.

Oznacza to, że nie generujemy już odpadów i śmieci, a wszystkie pozostałości z produkcji – takie jak kora, zrębka i trociny – mogą być przez nas sprzedawane i wykorzystywane (więcej w artykule TUTAJ).

kora ogrodowa na sprzedaż Stargard


KORA OGRODOWA

 

Powstaje podczas korowania i przecierania kłód. Następnie jest przesiewana w celu pozbawienia zanieczyszczeń i ziemi i sortowana na korę grubą oraz drobną.

Sprzedawana w BIG-BAG’ach o pojemności 1000 litrów, z odbiorem osobistym.

Kora jest wykorzystywana przede wszystkim w ogrodnictwie do ściółkowania gleby i jej ochrony przed nadmiernym wysychaniem, a także jako wartościowy opał.

 

 

TROCINY

 

To produkt uboczny, który powstaje w trakcie przecierania kłód drewna.

Sprzedawane jako ładunki całosamochodowe (tzw. ruchoma podłoga).

Stosowane przy produkcji opału – peletu, brykietu, a także klocków trocinowych. Stanowią też cenne paliwo i mogą być wykorzystywane w kotłowniach.

 

ZRĘBKA

 

Rozdrobnione drewno w postaci długich na 5-50 mm ścinków o nieregularnych kształtach, powstałe przy przecieraniu kłód, przy produkcji przycinanych na wymiar elementów.

Sprzedawane jako ładunki całosamochodowe (tzw. ruchoma podłoga).

Zrębki są doskonałym paliwem dla kotłów, wykorzystuje się je również do produkcji płyt wiórowych, jako topnik w hutnictwie oraz podłoże w ogrodnictwie.

PRODUKCJA KORY, ZRĘBKI I TROCIN W NASZYM ZAKŁADZIE