Co sprawia, że jesteśmy naprawdę dobrym producentem palet?

doświadczenie

działamy na rynku nieustająco od 30 lat i znamy go doskonale, co pozwala nam dobrze i efektywnie zarządzać zasobami oraz spełniać wymagania naszych klientów

innowacyjność

jako pierwszy producent palet w Polsce wdrożyliśmy robota przemysłowego szwedzkiej firmy Ekatech do zbijania i układania palet, dysponujemy zautomatyzowanymi i zoptymalizowanymi liniami produkcyjnymi do zbijania palet, dekli, spodów i produkcji elementów, mamy nowoczesną linię tarczową do produkcji elementów palet o wysokiej wydajności (ok. 120 m³ drewna okrągłego na 8h pracy) i dokładności (+/- 1 mm)

KOMPLEKSOWA OBSŁUGA ZAMÓWIEŃ

od zamówienia, produkcji palet pod wymiar klienta, po transport całosamochodowy w Polsce i za granicą (90% naszej produkcji trafia na rynek niemiecki i skandynawski);

Posiadamy własną suszarnię - nasze palety są suszone oraz dezynfekowane zgodnie ze  standardem IPPC/ISPM-15. Dzięki temu palety spełniają normy fitosanitarne, a towar na naszych paletach może być wysłany po za granice kraju i UE, posiadamy drukarki przemysłowe wysokiej rozdzielczości firmy VideoJet do znakowania palet (np. Twoje logo na palecie),

posiadamy drukarki przemysłowe wysokiej rozdzielczości firmy VideoJet do znakowania palet (np. Twoje logo na palecie),

zrównoważony rozwój

nasz surowiec drzewny pochodzi z lasów z certyfikatem FSC, nie wytwarzamy odpadów, a produkty uboczne po produkcji palet są wykorzystywane i sprzedawane jako biomasa (kora ogrodowa, zrębka, trocina)

bezpieczeństwo produkcji

Zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa jest naszym priorytetem. Na stałe współpracujemy z Inspektorem BHP analizując, a następnie eliminując lub minimalizując ryzyka i potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa naszych pracowników. Stawiamy na uświadamianie ryzyka i szkolenia w zakresie BHP.

paletten service polska, palety jednorazowe
PALETTEN SERVICE POLSKA

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

wspieramy wiele lokalnych inicjatyw w zakresie sportowym, oświatowym oraz społecznym. Nasza odpowiedzialność nie ogranicza się jedynie do dobrych wyników spółki i wypłat dla załogi. Większość naszych pracowników to mieszkańcy Pęzina, Stargardu oraz okolic, dlatego staramy się uwzględniać interesy lokalnej społeczności i środowiska. Jesteśmy członkiem Stargardzkiej Izby Gospodarczej.

nagroda stargardzkiej izby gospodarczej w roku 2022

Jesteśmy Laureatem nagrody dla Lidera Stargardzkiego Biznesu w skali małego przedsiębiorstwa w roku 2022;

Wspólnicy Paletten Service Polska:

Marcin Futkowski

wspólnik

Miłośnik nowych technologii i automatyzacji produkcji

Od ukończenia studiów szkolił się w prowadzeniu firmy pod okiem taty, by osiem lat później – w 2010 roku – zostać wspólnikiem Paletten Service Polska s.c.

Dziś jest szefem Paletten Service Polska Sp. z o.o. Sp. k. odpowiedzialnym…prawie za wszystko. W jego rękach spoczywa nadzór nad parkiem maszynowym i produkcją, sprzedaż i kontakt z kontrahentami.

Innowator. Pomysłodawca i realizator nowych przedsięwzięć w firmie – suszarni, nowoczesnych zautomatyzowanych linii produkcyjnych, wdrożenia robota, rozszerzenia zakresu sprzedaży w duchu „zero waste” (kora, zrębki i trociny)

Po godzinach zapalony narciarz, biegacz i gadżeciarz 🙂

Tata nastoletniej dwójki, mąż szefowej 🙂

Anna Pryć-Futkowska

wspólnik

Strażniczka finansów i terminów

Szefowa, kadrowa – odpowiedzialna za prowadzenie biura, finanse firmy i papierkową robotę. Ma misję ułatwiania i udoskonalania pracy w biurze – uparcie zamienia analogowe w cyfrowe. 

Pamięta o wszystkim. Kadry, badania, ubezpieczenia, terminy, opłaty, VAT’y i leasingi nie mają przed nią żadnych tajemnic.

Po godzinach wyżywa się artystycznie malując portrety i ilustrując książki. Mama dwójki nastolatków i żona szefa.

ZAŁOŻYCIELE FIRMY

Wiesław Futkowski

Miłośnik tradycji i starej solidnej szkoły biznesu.

To właśnie On wbił pierwszego gwoździa w paletę 30 lat temu. Przez siedemnaście lat rozwijał firmę pod szyldem Zakład Drzewny Import-Export Wiesław Futkowski. Od 2010 roku współpracował z synem, by w 2019 roku przekazać mu pałeczkę w prowadzeniu. Śmiało możemy przyznać, że osiągnął mistrzostwo w planowaniu produkcji.

Dziś – na zasłużonej emeryturze – wciąż jednak podpowiada, przechadza się po halach – bo przecież „Pańskie oko konia tuczy”. Zawsze służy radą synowi.

Grażyna Futkowska

Mistrzyni firmowych finansów, dzięki której znalazły się środki na pierwsze innowatorskie pomysły syna Marcina.

Dawniej głos rozsądku w sporach na linii tradycja-innowacja, czyli mąż-syn 😉

Dziś – na zasłużonej emeryturze – aktywnie odpoczywa w ukochanym ogrodzie

NASZA HISTORIA

1 października 1992
POWSTANIE
Powstanie Zakładu Drzewnego Export-Import

Na terenie Lipnika koło Stargardu Wiesław Futkowski rozpoczyna produkcję palet drewnianych. 

1 sierpnia 2003
PRZENOSINY
Przeniesienie produkcji do Pęzina

Zakład działa prężnie, rozwija się i konieczne staje się przeniesienie produkcji do większych hal oraz powiększenie placu. Wybór pada na teren dawnej kotłowni oraz stolarni we wsi Pęzino, 15 km od Stargardu.

5 maja 2010
ROZWÓJ
Powstanie Paletten Service Polska s.c.

Firma rośnie w siłę, do zarządzania produkcją dołącza syn Wiesława - Marcin - i zapada decyzja o przekształceniu zakładu drzewnego w spółkę cywilną Paletten Service Polska Marcin Futkowski, Wiesław Futkowski

20 grudnia 2018
ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY...
Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o.o. Spółkę komandytową

W firmie następują duże zmiany "na szczycie". Założyciel - Wiesław Futkowski - oddaje pałeczkę synowi Marcinowi i przechodzi na zasłużoną emeryturę. Do zarządu spółki dołącza jego żona Grażyna Futkowska oraz synowa Anna Pryć-Futkowska.

29 grudnia 2020
CZAS NA MŁODYCH
Zmiany w zarządzie spółki

Firma zostaje przekazana w całości następnemu pokoleniu - Marcin Futkowski i Anna Pryć-Futkowska zostają jedynymi wspólnikami Paletten Service Polska Sp. z o.o. Sp. k.