Nasza rodzinna firma powstała ponad ćwierć wieku temu, w 1993 roku, z myślą o tworzeniu produktów dla wszystkich gałęzi przemysłu, w których istotną rolę odgrywa transport i magazynowanie produktów.

Dziś specjalizujemy się w produkcji jednorazowych palet drewnianych dostosowanych do indywidualnych wymagań naszych klientów.

 

POZNAJ NAS LEPIEJ

 

 

 

CO SPRAWIA, ŻE JESTEŚMY DOBRYM PRODUCENTEM PALET?

  • posiadamy pierwszego w Polsce robota przemysłowego szwedzkiej firmy Ekatech do zbijania i układania palet,
  • dysponujemy zautomatyzowanymi i zoptymalizowanymi liniami produkcyjnymi do zbijania palet, dekli i produkcji elementów,
  • mamy nowoczesną linię tarczową do produkcji elementów palet o wysokiej wydajności (ok. 120 m³ drewna okrągłego na 8h pracy) i dokładności (+/- 1 mm),
  • posiadamy własną suszarnię – nasze palety są suszone oraz dezynfekowane zgodnie ze  standardem IPPC/ISPM-15. Dzięki temu palety spełniają normy fitosanitarne, a towar na naszych paletach może być wysłany po za granice kraju i UE,
  • Posiadamy certyfikat Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu za zachowanie fitosanitarnych standardów produkcji.
  • Jesteśmy członkiem Stargardzkiej Izby Gospodarczej
  • posiadamy drukarki przemysłowe wysokiej rozdzielczości firmy VideoJet do znakowania palet (np. Twoje logo na palecie),
  • Oferujemy kompleksową obsługę zamówień – od zamówienia, produkcji palet pod wymiar klienta, po transport całosamochodowy w Polsce i za granicą (90% naszej produkcji trafia na rynek niemiecki i duński);
  • o firmie

WŁAŚCICIELE

Marcin Futkowski

Miłośnik nowych technologii i automatyzacji produkcji

Od ukończenia studiów szkolił się w prowadzeniu firmy pod okiem taty, by osiem lat później – w 2010 roku – zostać wspólnikiem Paletten Service Polska s.c.

Dziś jest szefem Paletten Service Polska Sp. z o.o. Sp. k. odpowiedzialnym…prawie za wszystko. W jego rękach spoczywa nadzór nad parkiem maszynowym i produkcją, sprzedaż i kontakt z kontrahentami.

Innowator. Pomysłodawca i realizator nowych przedsięwzięć w firmie – suszarni, nowoczesnych zautomatyzowanych linii produkcyjnych, wdrożenia robota, rozszerzenia zakresu sprzedaży w duchu „zero waste” (kora, zrębki i trociny)

Po godzinach zapalony narciarz, biegacz i gadżeciarz 🙂

Tata niesfornej dwójki, mąż szefowej 🙂

Anna Pryć-Futkowska

Strażniczka finansów i terminów

Szefowa, kadrowa – odpowiedzialna za prowadzenie biura, finanse firmy i papierkową robotę. Ma misję ułatwiania i udoskonalania pracy w biurze – uparcie zamienia analogowe w cyfrowe. Pamięta o wszystkim. Kadry, badania, ubezpieczenia, terminy, opłaty, VAT’y i leasingi nie mają przed nią żadnych tajemnic.

Po godzinach wyżywa się artystycznie malując portrety i ilustrując książki. Mama dwójki i żona szefa.

ZAŁOŻYCIELE FIRMY

Grażyna Futkowska

Współzałożycielka firmy

Mistrzyni firmowych finansów, dzięki której znalazły się środki na pierwsze innowatorskie pomysły syna Marcina.

Dawniej głos rozsądku w sporach na linii tradycja-innowacja, czyli mąż-syn 😉

Dziś – na zasłużonej emeryturze – aktywnie odpoczywa w ukochanym ogrodzie

Wiesław Futkowski

Miłośnik tradycji i starej solidnej szkoły biznesu.

To właśnie On wbił pierwszego gwoździa w paletę niemal 30 lat temu. Przez siedemnaście lat rozwijał firmę pod szyldem Zakład Drzewny Import-Export Wiesław Futkowski. Od 2010 roku współpracował z synem, by w 2019 roku przekazać mu pałeczkę w prowadzeniu. Śmiało możemy przyznać, że osiągnął mistrzostwo w planowaniu produkcji.

Dziś – na zasłużonej emeryturze – wciąż jednak podpowiada, przechadza się po halach – bo przecież „Pańskie oko konia tuczy”. Zawsze służy radą synowi.