Nasza rodzinna firma powstała ponad ćwierć wieku temu, w 1993 roku, z myślą o tworzeniu produktów dla wszystkich gałęzi przemysłu, w których istotną rolę odgrywa transport i magazynowanie produktów.

Dziś specjalizujemy się w produkcji jednorazowych palet drewnianych dostosowanych do indywidualnych wymagań naszych klientów.

 

POZNAJ NAS LEPIEJ

 

 

 

CO SPRAWIA, ŻE JESTEŚMY DOBRYM PRODUCENTEM PALET?

  • pierwszy w Polsce robot przemysłowy szwedzkiej firmy Ekatech do zbijania i układania palet,
  • zautomatyzowane i zoptymalizowane linie produkcyjne do zbijania palet i produkcji elementów,
  • nowoczesna linia tarczowa do produkcji elementów palet o wysokiej wydajności (ok. 120 m³ drewna okrągłego na 8h pracy) i dokładności (+/- 1 mm),
  •   własna suszarnia – nasze palety są suszone oraz dezynfekowane zgodnie ze  standardem IPPC/ISPM-15. Dzięki temu towar na naszych paletach może być wysłany po za granice kraju i UE,
  • drukarki przemysłowe wysokiej rozdzielczości firmy VideoJet do znakowania palet (np. Twoje logo na palecie),
  • Kompleksowa obsługa zamówień – od zamówienia, produkcji palet pod wymiar klienta, po transport całosamochodowy w Polsce i za granicą (90% naszej produkcji trafia na rynek niemiecki);
  • o firmie

POZNAJ WŁAŚCICIELI

Marcin Futkowski

Miłośnik nowych technologii i automatyzacji produkcji

Od ukończenia studiów szkolił się w prowadzeniu firmy pod okiem taty, by osiem lat później – w 2010 roku – zostać wspólnikiem Paletten Service Polska s.c.

Dziś jest szefem – komplementariuszem Paletten Service Polska Sp. z o.o. Sp. k. odpowiedzialnym…prawie za wszystko. W jego rękach spoczywa nadzór nad produkcją, sprzedaż i kontakt z kontrahentami.

Innowator. Pomysłodawca i realizator nowych przedsięwzięć w firmie – suszarni, zautomatyzowanych linii produkcyjnych, wdrożenia robota, rozszerzenia zakresu sprzedaży w duchu „zero waste” (kora, zrębki i trociny)

Po godzinach zapalony narciarz, biegacz, kitesurfer i gadżeciarz 🙂 Tata niesfornej dwójki, mąż szefowej 🙂

Anna Pryć-Futkowska

Strażniczka finansów i terminów

Szefowa, kadrowa – odpowiedzialna za prowadzenie biura, finanse firmy i papierkową robotę. Ma misję ułatwiania i udoskonalania pracy w biurze – uparcie zamienia analogowe w cyfrowe. Pamięta o wszystkim. Kadry, badania, ubezpieczenia, terminy, opłaty, VAT’y i leasingi nie mają przed nią żadnych tajemnic.

Po godzinach wyżywa się artystycznie malując portrety i ilustrując książki. Mama dwójki i żona szefa.

ZAŁOŻYCIELE FIRMY

Grażyna Futkowska

Współzałożycielka firmy

Mistrzyni firmowych finansów, dzięki której znalazły się środki na innowatorskie pomysły syna Marcina.

Analityczny umysł i głos rozsądku w sporach na linii tradycja-innowacja, czyli mąż-syn 😉

Dziś – na zasłużonej emeryturze – aktywnie odpoczywa w ukochanym ogrodzie i wciąż czuwa nad finansami firmy.

Wiesław Futkowski

Miłośnik tradycji i starej solidnej szkoły biznesu.

To właśnie On wbił pierwszego gwoździa w paletę ponad ćwierć wieku temu. Przez siedemnaście lat rozwijał firmę pod szyldem Zakład Drzewny Import-Export Wiesław Futkowski. Od 2010 roku współpracował z synem, by w 2019 roku przekazać mu pałeczkę w prowadzeniu. Śmiało możemy przyznać, że osiągnął mistrzostwo w planowaniu produkcji.

Dziś – na zasłużonej emeryturze – nadzoruje funkcjonowanie spółki, dogląda, podpowiada, przechadza się po halach – bo przecież „Pańskie oko konia tuczy”. Zawsze służy radą synowi.